Makijaż do pracy

Makijaż, zarówno ten do pracy, jak i na co dzień, powinien charakteryzować się zasadą zachowania umiaru, bowiem im bardziej naturalnie wyglądamy, tym lepszy efekt jesteśmy w stanie osiągnąć. Makijaż do pracy powinien być przede wszystkim trwały i nie rzucający się w oczy, wobec czego do jego wykonania, prócz podkładu, pudru i tuszu powinnyśmy użyć stonowanych kolorów.

Makijaż do pracy krok po kroku
Przed wykonaniem makijażu zadbać powinnyśmy o stosowne przygotowanie skóry. Oznacza to zatem demakijaż skóry oraz użycie kremów, na dzień i pod oczy. Tu należy odczekać kilka minut, aby krem dobrze się wchłonął, wobec czego w tym czasie można się zająć układaniem włosów czy myciem zębów. Każda kobieta ma swój doskonale opracowany grafik pozwalający jej w szybkim czasie wyszykować się do pracy.
Kiedy skóra wchłonęła już kremy, należy przejść do użycia podkładu. W zależności od naszych potrzeb sięgamy po podkład nawilżający, silnie kryjący, liftingujący. Zadbajmy o to, by nasz podkład był trwały, dzięki czemu zagwarantuje nam utrzymanie dobrego wyglądu przez długi czas. Pomocnymi kosmetykami są bazy, zarówno te pod podkład, jak i pod cień do powiek, które ułatwiają rozprowadzenie kosmetyku, jak i przedłużają ich żywotność.
Jeśli na naszej twarzy widoczne są czy to cienie pod oczami, czy przebarwienia, sięgnąć należy po stosowny korektor. Z czerwonymi zmianami skóry poradzi sobie korektor w kolorze zielonym, natomiast cienie pod oczami zminimalizuje korektor o ton jaśniejszy od naszej skóry.
Jeśli istnieje taka konieczność, twarz można dodatkowo oprószyć pudrem, dzięki któremu makijaż utrzyma się znacznie dłużej. Pamiętajmy jednak o tym, by nie użyć zbyt dużo podkładu i pudru, aby nie uzyskać efektu maski. Puder proponujemy użyć po makijażu oczu.

Kiedy skóra twarzy jest jedwabiście gładka, przejść należy do makijażu oczu. Najpierw na górną powiekę nałóżmy bazę, którą może być cień do powiek w cielistym kolorze, który zapobiegnie spływaniu cieni w zagłębienia. Kobiety, które nie lubią się malować mogą poprzestać na bazie, która rozświetli oczy, pozostałe użyć mogą delikatnych kolorów, najlepiej w dwóch odcieniach w myśl zasady: jasny kolor od środka powieki, ciemniejszy kolor od kącików zewnętrznych, przy czym granicę połączenia ich należy rozetrzeć jaśniejszym cieniem.
Wykonując makijaż do pracy odpuścić możemy sobie wykonanie kresek na powiekach przy użyciu kredki czy eyelinera. Taki makijaż zarezerwujmy dla makijażu mocniejszego- wyjściowego, wieczorowego.
Wykończeniem makijażu oczu będzie tusz do rzęs. Wybierzmy ten w wersji wodoodpornej, dzięki której unikniemy rozmazania. Szeroki wybór maskar umożliwia dodatkowo wydłużenie, podkręcenie czy zwiększenie objętości rzęs.

Na koniec nie zapomnijmy o muśnięciu kości policzkowych różem lub pudrem brązującym w kulkach, dzięki czemu wymodelujemy twarz.

Przed wyjściem z domu pamiętajmy też o sięgnięcie po szminkę czy błyszczyk do ust w delikatnym kolorze.