Tag: mycie

W wannie

W wannie Wanna to rodzaj dużego pojemnika który wypełnia się po brzegi wodą. Wanna w przeciwieństwie doi prysznicy służy do kąpieli na leżąc. Kąpiele w wannach są zazwyczaj długie ponieważ bardzo relaksują ludzi. Aby wzmóc to wrażenie stosuje się liczne olejki i płyny do kąpieli. W wannie woda nie ścieka tylko stoi do momentu kiedy sami jej nie spuścimy, woda utrzymuje się dzięki korkowi który zapycha odpływ wanny. Wanna podobnie jak prysznic posiada kran i podłączenie do wody cieplej jaki zimnej. Wiele osób chcąc się zrelaksować podczas kąpieli w wannie stosuje kadzidełka oraz świeczki.. wanny wykonane są z solidnych budulca akrylowych i zawsze mają barwę białą. Wanny są dobrym rozwiązaniem do łazienek o dużym metrażu. Wanna jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości ponieważ posiada śliską powlokę umożliwiającą dokładce mycie i czyszczenie. Do wanny mogą zmieścić się nawet dwie osoby i wspólnie kąpać się, jest ona tak dużych rozmiarów ze niektórzy mogą pozwolić sobie nawet na pełne wyciągnięcie nóg

Umywalka

Umywalka Umywalka jak sam nazw mówi służy do mycia się. Mycie to jednak nie jest całościowe chodzi w tym przypadku tylko o pewne fragmenty ciała. Umywalka jest dość małym sprzętem najczęściej znajdującym się w ubikacjach. Ponieważ jest niewielkich wymiarów można w niej umyć jedynie twarz oraz ręce. Umywalka najczęściej wykonana jest z solidnego materiału czyli gliny lub produktów podobnych. Umywalki posiadają jedna charakterystyczna cechę mianowicie maja zawsze białą barwę. W umywalce myjemy części swego ciała w momentach gdy chcemy je odświeżyć oraz oczyścić z zabrudzeń. Umywalka musi mieć bezpośrednie połączenie z wodą, znajduje się tuz pod kranem, ponieważ to właśnie do niej ścieka woda gdy ja odkręcimy. Umywalki są bardzo przydatne dzięki nim możemy prawidłowo dbać o higienę, maja jednak jedna dużą wadę mianowicie mogą się zapychać. Nieraz oprócz rąk w umywalce wielu z nas myje głowę, podczas tej czynności wypadają włosy które zapychają odpływ. Powoduje to ze woda nie przecieka tylko stoi w rurach.

Gdzie możemy się umyć?

Gdzie możemy się umyć? Łazienka jest to jedno z pomieszczeń, które znajduje się w każdym domku. Łazienka to rodzaj pomieszczenia ma ona wszelakie zastosowanie, ponieważ może ona służyć do odbywania kąpieli lub załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych. Dawniej nie było pomieszczeń takich jak łazienka i takie sprawy jak mycie się odbywało się wyłącznie w miskach jednak było ono bardzo nie wygodne i męczące. Obecnie możemy skorzystać z licznych brodzików, wanien oraz prysznicy. Wszystkie tego typu sprzęty łazienkowe maja podłączenie do bieżącej wody i dodatkowo możemy sami w sposób ręczny kierować strumieniem wody oraz jego temperaturą. W łazience znajdują się wszystkie niezbędne sprzęty które nadają się pielęgnacji ciała oraz jego oczyszczania. W ciągu dnia nasze ciało poci się oraz brudzi, łazienka jest pomieszczeniem, w którym możemy naszych zanieczyszczeń się pozbyć. Najważniejsze w każdej łazience jest umywalka oraz miejsce do kąpieli ciała. Łazienka może mieć różną wielkość, wszystko zależy od pomysłu i metrażu pomieszczeń.