Zaparcia – co pomaga?

Wiele osób boryka się z problemami układu trawiennego. Problemy z wypróżnianiem mogą mieć różne podłoże, dlatego najważniejsza jest diagnoza. Czynnikiem wywołującym problemy tej natury może być stres, zmiana diety, czy zaburzenia hormonalne. Częściej na takie dolegliwości uskarżają się kobiety. Istnieje wiele preparatów wspomagających walkę z dolegliwościami trawiennymi. Jednym z nich jest Gastramin.

Nazwa tego suplementu przewija się podczas poszukiwania sposobów na zaparcia. Co pomaga? Przede wszystkim zalecana jest lekkostrawna dieta. Powinno się również zrezygnować z produktów powodujących wzdęcia. Należą do nich: groszek, fasolka szparagowa. Kluczową rolę odgrywa także sposób jedzenia. Brak pośpiechu i powolne przeżuwanie pokarmu jest istotne. Jeżeli jest to możliwe, zaleca się spożywanie posiłków o tych samych porach. Konieczna jest również zmiana trybu życia, zażywanie więcej ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu.

Ponadto konieczne jest picie dużej ilości wody. Należy zapobiegać odwodnieniu, ponieważ może ono doprowadzić do poważnych problemów z jelitami. By wspomóc swój organizm w walce z zaparciami, można stosować Gastramin. Jedna kapsułka popita szklanką wody może przynieść ulgę w dolegliwościach. Na poprawę pracy układu trawiennego wpływa w tym przypadku wyciąg z lukrecji. Ułatwia przemieszczanie się treści jelitowych, nie podrażnia przy tym innych organów. Gastramin można nabyć w każdej aptece, bez potrzeby okazywania recepty.

Uczucie przepełnienia żołądka i trudności z wypróżnianiem skutecznie potrafią utrudnić codzienne funkcjonowanie. Objawem zdrowia są codzienne wizyty w toalecie i regularne wypróżnianie. Każde odstępstwo od normy należy obserwować i podejmować próby zwalczania problemu. Najlepiej zanim zacznie przybierać na sile. W pierwszej kolejności można spróbować domowych sposobów i skorzystanie z działania suplementów. Jeżeli nic nie jest w stanie pomóc, lub stan się pogarsza – należy skonsultować się ze specjalistą. Z pewnością wskaże kierunek działania.